GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 11554277
*
nr 1155 4277
Vas
keramik, Japan, Kutani signerad, ca 1880, höjd: 31 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2018
kl 18:56:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 21:28:27
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien japan japansk keramik kutani signerad vas
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
*
Vas
nr 1155 4277
Vas
keramik, Japan, Kutani signerad, ca 1880, höjd: 31 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/1 21:28:27 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien japan japansk keramik kutani signerad vas
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45



